به سندباد | بزرگترین پورتال تجارت الکترونیک ایران | خوش آمدید

خرید و فروش عمده و بی واسطه

بخرید ، بفروشید ، معاوضه کنید

عوامل تاثیر گذار در موفقیت برند تجاری

برندینگ یا ساخت نام تجاری یک چالش بزرگ برای کسب و کارها و شرکت ها به حساب می آید. شرکت ها و کسب و کارها با بهره گرفتن از استراتژی های برندینگ آگاهی مشتریان و مخاطبان را از محصولات و کالاها افزایش می دهند، و این امر منجر به افزایش رضایتمندی و بالا رفتن درآمد شرکت می شود. نام تجاری هویت کسب و کار به شمار می رود به عبارت دیگر نام تجاری ابزاری است که مشتریان و مخاطبان را قادر می سازد محصولات یک شرکت و کسب و کارها را از یکدیگر متمایز کنند. برندینگ مسلماً یک پروسه و فرآیند سخت و طولانی محسوب می شود. بعد از ساخت برند تجاری گام بعدی، بازاریابی نام تجاری می باشد. بازاریابی برند تجاری چیست و چه تاثیری در موفقیت برند و نام تجاری دارد؟

استراتژی برند تجاری فرآیند بازاریابی و مارکتینگ محصولات و خدمات می باشد و درک و شناخت مشتریان از محصولات و خدمات را بالا می برد. رقابت در بین شرکت ها در این حوزه بسیار بالا است و بهره گرفتن از استراتژی و راهبردهای بازاریابی برند تجاری مسیر موفقیت کسب و کارها را فراهم می کند. همچنین بازاریابی B2B در این حوزه ی رقابتی کمک شایانی به کسب و کارها و شرکت ها می کند. آمارها و نظرسنجی های انجام شده بیان گر آن است، 60 درصد مشتریان تمایل به خرید محصولات و کالاهای جدید یک برند تجاری نام آشنا دارند. بنابراین ساخت نام تجاری معتبر و معروف عامل موفقیت و رشد کسب و کارها تلقی می شوند. نام تجاری معتبر نشانه ای از موفقیت برند در بازار دارد، همچنین اعتبار کالا ممکن است انتضارات مصرف کننده را از کیفیت کالا بالا ببرد. در ادامه عواملی که در موفقیت برند تجاری موثر هستند را بررسی می کنیم:

  • تعیین مخاطبان هدف: پایه و اساس موفقیت برند تجاری تعیین مخاطبان و مشتریان هدف می باشد. یک روش برای تعیین مخاطبان هدف، مطالعه و بررسی رفتار دقیق آن ها در بازار هدف است. در حقیقت درک نیازهای مشتریان و شناخت فرصت های ایجاد شده در بازار، نقطه ی شروع تدوین استراتژی بازاریابی یک شرکت محسوب می شود.
  • تبلیغات اینترنتی: اینترنت و شبکه ی جهانی وب بازاریاب ها و کسب و کارها را در تمام دنیا بدون محدودیت زمانی و مکانی متصل می کند. تبلیغات اینترنتی دارای انواع مختلفی می باشد و هرکدام از انواع آن دارای ویژگی و مشخصه های خاصی است که در موفقیت نام تجاری تاثیر بسزایی دارد. به عنوان نمونه درج تبلیغات B2B در سایت سندباد منجر به توسعه ی نام تجاری در بین رقبا در بازار می شود که این امر علاوه بر گسترش نام تجاری، فروش بیشتر را نیز میسر می کند.
  • دسترسی از طریق کانال های مختلف: دسترسی به مشتریان از طریق کانال های مختلف محبوبیت برند و نام تجاری را افزایش می دهد. اینترنت و شبکه های اجتماعی فاصله ی بین مشتریان و کسب و کارها را کاهش داده است و شرکت ها و کسب و کارها آن را یک فرصت برای مطرح کردن نام تجاری خود استفاده می کنند.